Algemene info
De stad van lichtjes en romantiek: dat is Parijs!! We gaan vier dagen fotograferen in deze mooie metropool.
Parijs is een grote inspiratiebron voor vele fotografen, in heden en verleden. Er is vrijwel geen plekje in deze stad dat niet gefotografeerd is. De uitdaging is om hier beelden te maken die de eigen creativiteit en gevoel van de stad weergeven, een prachtig beeldverhaal. De kunst is om in deze drukke stad de rust te vinden en op zoek te gaan naar je eigen verbeelding om jouw visie op Parijs te laten zien.
Tijdens deze reis gaan we de mogelijkheden van je de camera (nog) beter leren kennen. Vele technische en creatieve aspecten zullen in de vier dagen aan de orde komen.
Een gedeelte in de vier dagen is gereserveerd om een een eigen invulling te geven aan de reis. Tijdens ons verblijf in Parijs is de tentoonstelling “ParisPhoto” in het Grand Palais wanneer dit samenvalt met ons weekend: de datum voor 2020 is nog niet bekend. We kunnen dan eventueel deze tentoonstelling gezamenlijk bezoeken, maar iedereen kan dus een eigen invulling aan dit deel van de reis geven.
Ons doel is om met de groep een mooie en leerzame, gezellige reis te maken en als betere en meer ervaren fotograaf thuis te komen met een tevreden gevoel. We proberen van fotografie een belevenis te maken.
Parijs, de parel van licht en romantiek
Vandaag rijden we vanuit Nederland rond 500 kilometer naar ons hotel net buiten Parijs. Van hieruit kunnen we eenvoudig met de metro naar Parijs toe rijden zonder ons te hoeven bekommeren om het verkeer.
We proberen rond 14:00 uur te verzamelen en na het inchecken krijgt u een briefing over het programma van dit lange weekend.
Hierna gaan we met de metro richting het centrum, naar onze eerste fotolocatie. Ons programma is flexibel dus we kijken per dag waar we een gaan zodat we alle tijd hebben om de highlights te kunnen fotograferen en iedereen kunnen begeleiden bij het maken van de beelden.
Voor de zaterdag en zondag hebben we geen vast omlijst programma. We proberen het programma zodanig in te delen dat we zoveel mogelijk tijd hebben voor de fotografie en zo min mogelijk tijd kwijt zijn aan reizen met de metro.
Op zondagmiddag houden we de tijd vrij waarin iedereen een eigen plan kan trekken: zelf fotograferen of eventueel naar Paris Photo wanneer dat in dit weekend valt. Op een van de twee avonden proberen we bij de Eiffeltoren te zijn met zonsondergang.
Na het ontbijt gaan we nog gezellig Parijs in. Rond 14.00 uur zal het programma ten einde lopen. Hierna is iedereen vrij om nog wat verder te fotograferen in deze mooie stad of de spullen in het hotel op te halen en huiswaarts te keren.
Na thuiskomst is het tijd om alle foto’s op de computer te zetten en na te bewerken. Iedere deelnemer kan drie foto’s te bespreking inzenden.
Begeleiding
Tijdens het programma geven we begeleiding, tips & tricks op locatie. Na de reis heeft iedere deelnemer de mogelijkheid om drie foto’s in te zenden ter bespreking.
Ervaring
De reis is geschikt voor zowel beginnende als gevorderde fotografen met een spiegelreflex- en uitgebreidere compactcamera. Wij begeleiden vrijwel ieder fotografisch kennisniveau, al is enige basiskennis wel vereist om de begeleiding goed te kunnen verdelen over de deelnemers.
Inbegrepen in de reis
3 overnachtingen, 4 dagen
Toeristenbelasting
Ontbijt, lunch
Vakkundige begeleiding op locatie
Metrokaart
Fotobespreking
Niet inbegrepen in de reis
Vervoer (carpool is te regelen)
Eigen consumpties, diner
Aankopen van persoonlijk aard
Reis- en/of annuleringsverzekering
De accommodatie
We verblijven net buiten Parijs, waarvandaan we eenvoudig met de metro naar de stad kunnen reizen.
De maaltijden
Ontbijt en lunch-(pakketten) zijn inbegrepen. Overige versnaperingen en consumpties zijn voor eigen rekening. Dineren doen we ergens in een van de restaurants
Activiteiten
De afstanden zijn redelijk groot in deze stad, Houd rekening met per dag meerdere kilometers lopen. We reizen natuurlijk ook met de metro maar ongemerkt lopen we aardig wat af, een redelijke conditie is dus wel vereist. De dagen zullen intensief zijn omdat het een citytrip is. We zullen lange dagen maken met fotograferen maar zeker ook onze rustmomenten hebben. Natuurlijk kun je er ook voor kiezen om op ieder moment even je eigen ding te doen.